Чигару е епизодичен герой от поредицата „Цар Лъв“, който се появява в игралния филм за Муфаса. Той е един от мъжкарите в племето на Обаси – владетелят на Долината на царете и баща на Скар.
Чигару живее в Долината на царете, където съществуват няколко лъвски прайда, всеки със свой управник. Като поданик на цар Обаси, той напълно споделя неговия лежерен стил на управление – лъвиците ловуват, а мъжкарите прекарват дните си в безделие. Когато малкият Така довежда в прайда изгубилия родителите си Муфаса, Чигару споделя недоверието на своя господар към чужденеца.
След като Муфаса е приет в прайда, след като надбягва Така, отношението на Чигару към него не се променя. Той открито го нарича „скитник“, с което си навлича гнева на принца – Така рязко му отвръща да стои далеч от „брат му“. В друг момент Чигару се оплаква на Обаси, че двамата млади лъва непрекъснато създават проблеми, но царят хладно му напомня, че само Така е негов син. Неслучайно Муфаса е отпратен да живее сред лъвиците.
Въпреки първоначалното си недоверие, книгата по сценария на филма изрично отбелязва, че Чигару става свидетел на смелостта на Муфаса, когато младият лъв спасява съпругата на Обаси от нападение на белите лъвове. Именно Чигару съобщава това на царя. По-късно той предупреждава и за приближаването на остатъците от този зловещ прайд, като определя техния водач Кирос като най-страшния и силен лъв, когото е виждал.
Чигару остава редом до Обаси, когато владетелят отпраща Така и Муфаса далеч от прайда. Макар да не е нито особено храбър, нито изявен боец, той остава със своя цар до края и загива заедно с него, когато Кирос отнема живота им.
Чигару е от онези малки, но важни персонажи от „Цар Лъв“, чиято история рядко попада в центъра на вниманието – и чиято биография може да бъде открита основно в сайтове, поддържани от заклети фенове на поредицата, каквито сме и ние в Цитаделата.
Представен от д-р Александър Драганов






Последни коментари