Задава се епохално космическо фентъзи

empire

През месец септември на българския книжен пазар ще излезе “Империята на тишината” от Кристофър Руокио. Това е книга първа от сагата за Слънцеядеца, мащабно космическо фентъзи с величав протагонист като от древните митове.

Тази война не беше негова.

Галактиката го помни като герой – човека, заличил от небето и последния от сиелсините. Други го помнят като чудовище – демона, унищожил едно слънце и с лекота погубил четири милиарда души, включително и самия император.

Но Адриан не е герой. Нито чудовище. Дори не е войник.

На грешната планета, но в точния момент и по най-благородните причини Адриан Марлоу поема по път, който неизбежно ще завърши с кръвопролитие. Той бяга от баща си и от предначертаното си бъдеще като палач и се озовава на странен, изостанал свят в покрайнините на Империята. А там, принуден да се сражава като гладиатор и да се ориентира сред интригите на чужд планетарен двор, се оказва въвлечен във война, която не е започнал, в името на империя, която не уважава, срещу враг, когото може би никога няма да разбере.

Издава “Артлайн”.

Един коментар за Задава се епохално космическо фентъзи

Оставете отговор