На 16 октомври догодина по кината се очаква да излезе нов игрален филм по поредицата игри Street Fighter. Негов режисьор е японецът Китао Сакурай, което е окуражаващо – първоначалната идея беше да е на прекалено фриволните като стилистика Майкъл и Дани Филипу. Има готов кастинг, като Орвил Пек играе любимеца ни Вега, а сюжета е затова как Чун Ли наема бойците Риу и Кен да участват в смъртоносен турнир. Досега Street Fighter има два игрални филма, като първия с Жан-Клод Ван Дам се счита за един от най-глупавите в света, а излезлия директно за видео “Легендата на Чун Ли” не бе с кой знае колко по-добри отзиви. Аниметата се считат за класика и ще видим дали новата версия ще стигне тяхното ниво.
Междувременно стана ясно, че Mortal Kombat II с Карл Ърбън няма да излезе този октомври, а е отложен за 15 май следващата година. Това означава, че две от трите топ поредици биткаджийски заглавия в света (третата е Tekken) ще имат нови филми, с които да премерят сили в бокс-офиса.




Последни коментари