Голямото гласуване приключи, мощен победител във филмовата категория!!!

citadelata triple logo

Голямото гласуване за тазгодишните награди за фентъзи и хорър приключи, като бяха избрани победителите в категориите за Филм и за Аниме. Филмовата категория бе спечелена категорично от лидера, поел водачеството от самото начало на гласуването. Той спечели 218 точки в крайното класиране и така стана третият най-силен шампион в историята на клуба след филмите за “Хобит” на Питър Джаксън. Носителят на второто място събра 124 точки и на свой ред надделя над третия финиширал, останал с 98. В категорията за аниме избирателната активност бе чувствително по-ниска и разликите по-малки, като победителят събра 86 точки срещу 72 за втория и 54 за завършилия на трета позиция. Кои са имената на шампионите и техните подгласници ще научите на 26-ти януари, когато връчим наградите от 15:00ч във фоайето пред концертната зала на Дом на Културата “Средец”. Следващият уикенд пък идва реда на най-фенските ни награди, тези за Герой и Злодей на годината.